چرا تایپ خود را از منزل سفارش دهیم؟

   مزیت های سفارش تایپ دادن از منزل یا محیط کار چیست؟ آیا تفاوتی قابل ملاحظه وجود دارد؟ چرا باید به اینترنت که مملو از سرقت ها و کلاهبراری های بزرگی می باشد اعتماد کنیم؟

   همه ما با قرار گرفتن در جامعه و در تماس بودن با مردم و فضای مجازی و اینترنت از تمام وسایل ارتباطی و مشاهده برخی تبلیغات تلویزیونی به این امر پی برده ایم که انجام امور اعم از امور بانکی و لوازم شغلی و شخصی از طریق بسیاری از برنامه های کامپیوتری و اندرویدی و  با استفاده از اینترنت موجب صرفه جویی در زمان و جلوگیری از خطرات احتمالی بیرون از منزل مانند به هم ریختن اعصاب و خستگی ناشی از ترافیک و وارد کردن آلودگی و دود به محیط زیست و افزایش احتمال وقوع تصادف، دزدی و غیره می باشد، همچنین باعث کاهش هزینه حمل و نقل و رفت و آمد و پرداخت کرایه می شود، امکان انجام امور اینترنتی به صورت 24 ساعته موجود است و فردی که دیر وقت از سرکار می آید یا دیر وقت از خواب بر میخیزد نیز می تواند با خیال آسوده احتیاجات خود را برطرف کند.

   اما امروز ما می خواهیم یک سری اموری به شما بگوییم که شما را بیش از پیش ترغیب به انجام امور خود توسط اینترنت  کنیم و در واقع با نمایان تر ساختن مزایای این کار به خصوص در رابطه با پروژه های تایپ و سفارش تایپ در منزل، شما را بیشتر به این مورد سوق دهیم.

   در عصر سوم تحول بشری که عصر اینترنت می باشد شما می توانید پیشتاز باشید و از اینترنت استفاده هایی فراتر از سرگرمی و غیره داشته باشید. اگر بخواهیم واضح تر بیان کنیم امروزه آدم های موفق کسانی هستند که از زندگی خود بهترین لذت را می برند و این امر با توجه به علایق شخصی هر فرد تنها بر یک رکن اساسی و آن هم داشتن زمان کافی جهت پر و بال دادن و افزایش میزان لذت بردن از زندگی است، در اطراف ما افراد موفق همیشه زمان آزاد دارند در حالیکه افراد ناموفق زمان کافی حتی جهت نفس کشیدن ندارند و این امر به یک دلیل است و آن هم باید بدانیم چگونه زمان را بخریم. باید بدانیم چگونه تاخیر های پشت ترافیک و غیره را جبران کنیم.

   شما با سر زدن به ده مرکز تایپ می توانید حداکثر با ده متخصص و تایپیست حرفه ای روبرو شوید در حالیکه با مراجعه به سایت تایپسرا شما با چند هزار تایپیست متعهد و متخصص مواجه می شوید که این دسترسی به خودی خود در نوع خود امتیاز مثبت به شمار می رود. ممکن است شما پروژه های فوری به همراه داشته باشید که انجام آن ها در خارج از منزل در مراکز تایپ حتی اگر در زمان مطلوب ممکن باشد، احتمالا این سرعت به دنبال خود خواهان پرداخت هزینه بیشتر است در حالی که تایپیست های مرکز تخصصی تایپسرا در طول شبانه روز منتظر قرار داده شدن پروژه ای توسط شما و انجام آن به بهترین وجه و کمترین مبلغ به منظور جلب رضایت و توجه شما به خودشان می باشد. در جایگاه دیگر اگر شما پروژه ی فوری خود را به چند قسمت تقسیم کنید و هر کدام از آن قسمت ها را به یک تایپیست بسپارید خواهید توانست آن کار را در مدت زمانی بسیار کوتاه تحویل بگیرید. به دور از قول و تعهد گرفتن زبانی از مراکز تایپ با نهاده شدن مبلغ ضمانت دو طرفه هم از جانب شما هم از جانب تایپیست اطمینان خاطر به انجام سر موعد پروژه خواهید داشت. می توانید در کنار انجام کار های روزمره ی خود در کنار استراحت و نوشیدن چای در کنار خانواده فقط به مدیریت پروژه های تایپی خود بپردازید.

باشد که مورد پسند شما به هدف بهبود زندگی شما عزیزان قرارگرفته باشد.

چگونگی افزایش سرعت تایپ!

  چگونه به تایپ خود سرعت ببخشیم؟ چگونه پروژه های تایپ خود و دیگران را به بهترین و سریع ترین صورت انجام دهیم؟چگونه می توانیم تایپیست موفق و مسلط به تایپ سریع باشیم؟

  در این مقاله در تایپسرا تصمیم گرفتیم به شما  کاربران و اعضای گرامی آموزش دهیم که چه روش هایی یا تمرین هایی و قلق هایی وجود دارند تا به شما کمک کنند تا بتوانید نه تنها نیاز های تایپی خود را بلکه نیاز های وابسته به تایپ در محیط کار خود که به شما اعتماد به نفس و به اطرافیانتان روحیه ی استفاده از توانایی های مختلف شما را تقویت می کند، همچنین این تسریع و تحسین تایپ خود می تواند به شما کمک کند تا به عنوان تایپیست حرفه ای و قابل قبول مشغول به کار شوید، و با انجام پروژه های تایپی دریافتی چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری از کافی نتی ها و انتشاراتی ها و مراکز تایپی ایجاد درامد زایی حتی به عنوان شغل دوم داشته باشید.همراه ما باشید!

-تمرکز:

  همانگونه که تمرکز در محیط های مختلف علمی و شغلی و حتی زمینه های ورزشی و تحقیقاتی و سایر محیط ها، به عنوان فاکتور اصلی جهت دقت و فوکوس و پیشرفت در شغل یا درس به شمار می رود،در تایپ نیز تمرکز موجب افزایش دقت و کنترل و احاطه بیشتر رود محل دقیق نهادن انگشتان خود، و همچنین باعث افزایش سرعت تایپ شما به جهت اینکه این تمرکز باعث می شود شما با اطمینان و ارامش فکری و تسلط روی کیبورد و اشراف کامل روی تمام کلید ها البته پس از انجام تمارین مورد نیاز در هر روش به طور خاص سرعت فشار دادن یا زدن کلید ها را به طور خود به خود افزایش می دهد.

-نکات فنی و تمرین:

  در هر کاری یک سری قلق و نکات ریز و ظریف و قابل ملاحظه ای وجود دارند که به عنوان میانبر عمل می کنند و در واقع تمام مشاغل فنی مورد استفاده در تمامی صنایع در کنار تمام موارد محاسبه ای و برگرفته از تجربه های مجرب به طور قطعی از نکاتی فنی استفاده می شود جهت افزایش بازدهی همزمان در زمان کمتر انجام می گیرد. در تایپ نیز به همین ترتیب می باشد که لازم است به وسیله ی انجام یک سری تمرینات از پیش تعیین شده و توجه به این مسئله که انسان در کنار هوش و علم نیاز به استفاده از کلید هایی راه گشا به اتفاق تمرین و ممارست فراوان دارد که این فعالیت ها منجر به سرعت بخشیدن در انجام تایپ می باشند.

به عنوان مثال به موارد زیر توجه داشته باشید:

1-در تمام مدت زمان تایپ کردن دست کم یکی از دو انگشت شست خود را روی کلید space قرار دهید.

2-از انگشت کوچک یا کوچک ترین انگشت خود برای زدن کلید های shift-tab-caps lock-ctrl استفاده کنید.و همچنین برای کلید های پاک کردن و چهار جهت موجود در سمت راست پایین کیبورد نیز با همین انگشت انجام میگیرد.

  برای تقویت تایپ خود به سایت های مختلف سر بزنید و با استفاده از تصاویر مختلف و ویدیو های مفید و جامع شروع به تمرین کردن نمایید و حتما با رعایت ارگونومی تایپ که در مقاله های قبلی درباره ی آن و اهمیت آن سخن گفتیم کنید، از بروز مشکلات جسمی به خاطر استفاده زیاد از کامپیوتر، جلوگیری نمایید.

با آرزوی موفقیت روز افزون

فریلنسرینگ چیست؟ چه ارتباطی به تایپسرا دارد؟

  فریلنسر یا freelancer به چه کسی گفته می‌شود؟ به شخصی که در حرفه یا شغل مشخصی تخصص دارد و به صورت پروژه ای و مقطعی در آن حرفه بدون داشتن مکان یا زمان از پیش تعیین شده مشغول به کار و ایجاد درآمد می شود، به طور کلی ارائه دهنده خدمات می باشد اما نه به صورت مداوم و ساعتی یا به تعبیری بهتر، در برابر میزان بازده حقوق دریافت می‌کند. فریلنسر شخصی است که به طور آزادانه تنها با به کارگیری دانش خود کسب درآمد ميكند و خود او واقف است که هر چه بیشتر پیشرفت کند فرصت شغلی بهتر می تواند شکار کند.
  در سایت تایپسرا نیز تایپیست های محترم فراوانی در ازای توانایی های خود با توجه به در اختیار داشتن اختیار زمان و مکان اشتغال خود به عنوان فریلنسر پروژه های تایپ را روزانه دریافت کرده و انجام می دهند، که این کار را با گرفتن سفارش تایپ در تایپسرا انجام می دهند.
  حال که با اساس کار تایپسرا، مرکز تخصصی تایپ در ایران، بیش از پیش آشنایی پیدا کردید، شایان ذکر است که فریلنسر های فراوانی آماده به کار جهت انجام تایپ فوری و دریافت سفارش فوری تایپ می باشند که این امر سرای تایپ ایران تحت عنوان تایپسرا را تشکیل داده است.
  بهترین فریلنسر های تایپ یا تایپیست ها، متعهد ترین و صادق ترین ها هستند که با توجه به توانایی زمانی و علمی، خود را به وضوح و راستی به کارفرما ها معرفی کنند. همچنین در صورت دریافت کار آن به نحو احسن و با رعایت تمام شرایط ارائه دهند.

چگونه با نگارش درست تایپ کنیم؟

  در زبان شیرین فارسی رعایت و عدم رعایت برخی قوانین نگارشی می تواند به طور مستقیم یک متنن در مقاله یا روزنامه را از عرش به فرش برساند و بطور دقیق تر یه پروژه کامل و جامع علمی می تواند به علت عدم رعایت طرز و نگارش صحیح در هنگام تایپ کردن ممکن است از چشم خواننده بیافتد.لذا به جهت اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم برخی ازین قوانین را به طور خلاصه و ملموس در اختیار شما بگذاریم.

  در ارتباط با املای کلمات همه ما واقف هستیم که اشتباه یا غلط املایی باعث انحطاط یا سقوط یک مطلب و تبدیل شدن آن به مطلبی طنز امیز یا فاقد اهمیت است. همچنین خود فرد کارفرمای تایپ یا حتی تایپیست به عنوان یک ایرانی به علت علاقه باطنی به شیوایی و زیبایی زبان فارسی با دیدن غلط املایی ناراحت می شود. که بسیار واضح و روشن است که منظور از غلط املایی همان اشتباه تایپیست می باشد و این موضوع ارتباطی به تفاوت در گفتار و نوشتار یک کلمه ندارد،در واقع تازه کاری فرد تایپ کننده یا فقدان دقت و تمرکز کافی و وافی می تواند مورد وجود این غلط های املایی باشد.پیشنهاد ما به تایپیست های گرامی تقویت مهارت های مختلف تایپ کردن می باشد.

  موضوع دوم که دقیقا در زمان انجام تایپ باید مورد دقت قرار گیرد دانستن مورد استفاده هرکدام از کلید های کیبورد می باشد،به عنوان مثال از کلید enter در ورد تنها زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم به پاراگراف بعدی برویم و بین هر جمله و دیگری یک نقطه کافی است.شایان ذکر است که هنگامی که می خواهیم به موضوعی دیگر تغییر بحث دهیم پاراگراف دیگری را اغاز می کنیم و تا زمانی که داریم در مورد همان موضوع تایپ می کنیم نیاز به زدن کلید enter نیست.

  در شروع پاراگراف همانگونه که در همین پاراگراف مشاهده میفرمایید تایپیست باید دقت داشته باشد که دو فاصله خالی باید بزند و این امری است که در شروع پاراگراف حتی در زبان انگلیسی به ان توصیه می شود با این تفاوت که در تایپ انگلیسی با توجه به حوزه تخصصی تایپ از سه یا پنج فاصله خالی استفاده می شود.

زمانی که از علایم نگارشی اعم از نقطه،ویرگول،نقطه ویرگوا و... استفاده می کنیم باید توجه داشته باشیم که این علایم همیشه باید با کلمه قبلی خود بدون فاصله تایپ شوند و از کلمه بعدی خود باید فاصله استاندارد تایپ داشته باشند که اینجا یک فاصله است.همچنین در رابطه با فواصل لازم به ذکر است که اگر متنی دارای تایپ  هر دو زبان انگلیسی و فارسی بود:هنگام قرار گرفتن دو کلمه با زبان متفاوت در کنار هم تایپیست باید یک فاصله بگذارد.

امیدواریم توانسته باشیم به عنوان مرکز تایپ در ایران نقش موثری در رشد تایپ هر ایرانی و ایجاد بستری قابل تحسین در تایپسرا جهت انجام تایپ و سفارش تایپ با مزیت های بیشتر ایفا کرده باشیم.

 

کلکسیون جامع ارگونومی تایپ و اصول درست تایپ کردن

در ادامه موضوع بسیار حائز اهمیت بهداشت و ایمنی شغلی هنگام استفاده از رایانه تحت عنوان اصول ارگونومی تایپ و در پیشبرد هدف سلامت جسمی و روانی  تایپیست ها و کاربران عزیز در زمان ارتباط با رایانه بر آن شدیم تا با ارائه تتمه و الحاقیه این موضوع قابل تامل به تحقق و رعایت این اصول و در نتیجه به سلامتی شما نزدیک تر شویم.

از جمله مشکلات عدیده استفاده طولانی مدت از رایانه می توان به موارد زیر اشاره کرد که در این مقاله سعی بر آن شده که به تعدادی از این مشکلات پیشنهاد های علمی و صحیح جهت کاستن آنها داده شود:

مبلمان نامناسب، درد قسمت های عضلانی و غضروفی و استخوانی، فشار چشم، میز و صندلی نامناسب، تهویه و رطوبت نا مناسب، نور دهی نامناسب، سیستم فاقد اصول استاندارد، حساسیت های پوستی، فشار های روانی، درد مچ دست و آرنج و...

کم بودن فاصله چشم با مانیتور یا صفحه نایش در زمان استفاده از رایانه به خصوص در صورت طولانی شدن زمان کار با سیستم بی تردید بروز بیماری های چشمی جدی و قابل ملاحظه و حتی جراحت چشم را در پی خواهد داشت لذا باید به مواردی چون تنظیم نور و تمرین ماهیچه چشم توجه  داشت بدین جزییات که محیط کار با رایانه نباید کم نور یا پر نور باشد تا از آسیب رسانی به چشم جلوگیری شود گرچه به استفاده از صفحه نمایش های نو و تازه به بازار وارد شده ای که ساختاری بهتر با اشعه کمتر که از ساختار کم ضرر تری ساخته و با رعایت بسیاری از امور پرداخته شده اند توصیه می شود، که این امر به وضوح از خستگی ماهیچه چشم می کاهد. همچنین در رابطه با چشم توصیه می شود در هر ده دقیقه استراحتی به چشمان داده شود و به مدت ده ثانیه بسته شوند و بلافاصله از تمرین تمرکز به طول سی ثانیه روی نقاط یا اجسام دور استفاده شود تا تقلیل و کاهش آسیب های مربوط به چشم به ارمغان بیاید. اگر فردی عینکی هستید تلاش کنید که زاویه مانیتور یا صفحه نمایش را به سمت بالا تنظیم کنید تا نمایشگر اغلب با قسمت پایینی عینک شما دیده شود.

از مبلمان و میز و صندلی و تجهیزات کامپیوتری اعم از ماوس و کیبورد نامناسب استفاده نشود و سعی شود که با توجه به نکات دقیقی که در مقاله قبلی ذکر شدند این وسایل را به نحو احسن فراهم نمود چرا که درد آرنج و پشت و کمر و پشت گردن و شانه ها و قسمت های مختلف پا و مچ دست جدی به شمار می رود، در این باره به نکات زیر توجه نمایید:

همیشه به نشستن خود دقت داشته باشید، صاف بنشینید و همچنین بدن خود را سیخ نکنید و راحت بنشینید و همچنین خم نشوید.

مچ دست خود را به هیچ وجه به بالا یا پایین خم نکنید زیرا که کارشناسان درد دست را از جدی ترین درد ها به حساب می آورند و در صورت بروز درد در دستان سفارش به مراجعه به پزشک متخصص اعصاب می کنند، توصیه می شود که تا جایی که امکان دارد از صفحه کلید جهت انجام کار هایی مانند کلیک راست و.. استفاده کنید و  موس هایی با سایز مناسب به کار بگیرید.اگر تایپیست هستید ضمن پیشنهاد به تقویت سرعت تایپ جهت کاهش زمان نشستن و استفاده از رایانه همچنین سفارش به عدم تکیه دادن مچ دست به صفحه نمایش و از خم کردن مچ دست با هر زاویه به هرسو نیز خودداری فرمایید. ورزش های مختلف مربوط به مچ را هر نیم ساعت یکبار انجام دهید و به خود و دستان خود استراحت های هرچند کوتاه دهید. در نظر داشته باشید که روی صفحه کلید کمتر فشار بیاورید و ملایم تر از آن استفاده کنید و حتما با کار با هر دو دست خود برای تایپ به سلامت خود کمک کنید.

کارشناسان بر این عقیده اند که کار با رایانه موجب تراشا شدن استرس و فشار های مختلف روانی فکری و عصبی می شود و این موضوع برای کسانی که بیماری پوستی دارند "با توجه به اینکه موارد ذکر شده روی تغییرات هورمونی پوست مانند تیروکسین و پرولاکتین و مشکلات پوستی متنوع به طور مستقیم اثر بخشند" مضر می باشد، لذا به رعایت تهویه نوردهی و رطوبت مناسب دقت کنید.

ارگونومي تايپ چیست؟ به چه میزان اهمیت دارد؟

در دنیای امروزه اکثر اقشار جامعه متشکل از تمام افراد در تمام رده های سنی هر کدام به نوبه ی خود با توجه به استفاده و کاربرد خود روزانه ساعات زیادی را پشت کامپیوتر یا لپ تاب سپری می کنند. این زمان می تواند صرف وب گردی، مطالعه، تحقیق، بازی، حسابداری، انجام تایپ و ... باشد.

از این رو مشکلات عدیده ای به وجود آمده که علت آن ها عدم رعایت اصول صحیح ارگونومی یا همان نحوه درست استفاده با رعایت استاندارد های مختلف در حین و پس از استفاده از سیستم می باشد.

ارگونومی به خودی خود به معنای علم یا دانش طریقه قرارگیری قسمت های مختلف بدن در زمان انجام فعالیت های مختلف روزانه است. حال قاعدتا استنباط می شود که ارگونومی تایپ طرز صحیح نشستن و قرار دادن انگشتان روی صفحه کلید و حالت بدن در هنگام تایپ کردن می باشد.

در این مقاله خواهان تفهیم و تعلیم هر چه بهتر اصول ارگونومی تایپ برای تایپیست های عزیز و به طور کلی استاندارد های استفاده از کامپیوتر هستیم، چرا که این اصول سلامتی کاربران را افزایش و ضررات موجود را کاهش می دهد، می توان گفت به عنوان ضامن سلامتی عمل می کند.

این استاندارد ها شامل موارد بسیاری می شوند که درصدد القای ان به کابران عزیز و گرامی در طی چند مقاله می باشیم، این موارد شامل: طرز نشستن، نحوه استفاده از تجهیزات، فاصله ی سیستم با قسمت های مختلف بدن، زاویه سیستم و میز و صندلی با قسمت های مختلف بدن، ارتفاع و طول و عرض و سایز استاندارد تجهیزات، تعدد و مقدار استراحت ها در هنگام استفاده و... که در این مقاله به بررسی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

ارتفاع صندلی از سطح زمین باید به حدی باشد که کف پا به طور کامل روی زمین قرار گیرد بدون آنکه وزن پا روی کف پا یا قسمت زیر ران بیوفتد. باید هم به اندازه ای راحت باشیم در هنگام نشتن که بتوانیم اندکی لم بدهیم و هم  باید دو زانوی ما زاویه حدود نود درجهه بسازند، از آویزان بودن پاها نیز خوددرای کنیم. سعی کنیم از صندلی هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند استفاده کنیم.

ارتفاع میز نیز باید از استاندارد هایی تبعیت کند به عنوان مثال هم نباید کوتاه باشد که وزن بالا تنه روی ارنج و ساعد  دست نیوفتد و هم نباید بلند باشد، اما از انجایی که تنظیم ارتفاع میز دشوار است بهتر است صندلی خود را به حدی بالا و یا پایین کنیم تا ارنج های ما زاویه نود درجه با میز بسازد، در عوض به ازای بالا رفتن صندلی می توانیم از زیر پایی استفاده کنیم تا مجددا کف پاهایمان به راحتی روی سطح ثابت قرار بگیرند.

لپ تاپ یا مانیتور را درست در روبرو و مقابل چشمان و صورت خود بر روی سطح افقی و ثابت مانند میز قرار دهید.

سعی کنید هر نیم ساعت به چشمان خود استراحت دهید بدین ترتیب عمل کنید که در سر جای خود به اجسام دور تر نگاه کنید و چشمان خود را به طور منظم باز و پس از ده ثانیه ببندید و به همین ترتیب ادامه دهید و در این زمان کوتاه استراحت از نگاه به صفحه نمایش خودداری کنید.

همچنین سعی کنید هر دو ساعت یکبار به تمام مفاصل و عضلات مختلف بدن استراحت دهید بدین ترتیب که از جای خود برخیزید و حرکات مختلف کششی را انجام دهید و سعی کنید چند قدم بزنید.

این مطلب ادامه دارد...

در مقاله های بعدی بیشتر به بررسی اصول ارگونومی تایپ خواهیم پرداخت.

تست دقیق سرعت تایپ فارسی و انگلیسی

امروزه همگام با تبدیل شدن بسیاری از دست نوشته ها به برگه های تایپ شده و پدیدار گشتن نیاز جدی تر به تایپیست های بیشتر میزان سفارش و انجام تایپ به میزان قابل توجهی رشد کرده است که این امر نیاز به برنامه ای وسیع و دقیق و منظم دارد تا شخص دارنده پروژه تایپ بتواند از تایپ به صورت اینترنتی، ایمن و سریع بهترین بهره را ببرد.

به چه طریق انجام اینترنتی تایپ برای یک ایرانی به زبان فارسی، لاتین و... انجام پذیر می باشد؟ اولویت بندی این امر بر مبنای چه مواردی می باشد؟

جهت تسهیل در امر تایپ مرکز تخصصی تایپ در ایران تحت عنوان خانواده بزرگ تایپسرا با ایجاد عملیات آزمودن سرعت تایپ برای نمایش سرعت تایپ تایپیست عزیز اقدامات قابل توجه ای انجام داده است.

همچنین تایپسرا با این تست سرعت، این قابلیت را به کارفرما یا شخص دارنده پروژه می دهد که  بتواند تایپی ایمن با اطمینان خاطر از توانایی تایپیست محترم به وی تحویل دهد.

 برای تست سرعت تایپ خود به صفحه مربوطه مراجعه نمایید: http://typesara.com/test

موفق باشید

سرعت تایپ خود را در تایپسرا تست کنید

یکی از امکانات سایت تایپسرا، امکان تست سرعت تایپ هست.

با مراجعه به بخش تست سرعت تایپ می توانید سرعت تایپ خود را با انجام یک تست 60 ثانیه ای به دست آورید.